Materjalid

Parkdisain toodete standardtoon

 

Puidu pinna standardtoon on pähklipruun. Kuna selle pigmendisisaldus on väga suur on ta UV-kiirgusele heledatest toonidest tunduvalt vastupidavam. Olenevalt kliendi soovist on väikese lisatasu eest võimalik puidu pinda värvida kogu RAL värvikaardi ulatuses. Kaasaegne puidutöötlus ja spetsiaalsed puidu pinda katvad lakid tagavad puidu pooride avatuks jäämise nii, et puit saab hingata ja on seetõttu vastupidav erinevatele ilmastikutingimustele.


 


 

Pikaaegse hea välimuse tagab korraline hooldus

 

Ilmastikuga seotud ebasoodsad olud, näiteks temperatuuri kõikumine; jää, lumi, vihm, päikesepaiste, UV-kiired, aga ka vandalismioht avaldavad vabas õhus asuvatele toodetele suurt mõju. Just sel põhjusel on toodete pidev hooldamine muutumas üha olulisemaks. Selleks, et säilitada puidu atraktiivne välimus ja hoiduda toodete luitumisest, tuleks toote pinda katvat õhukest kihti uuendada vähemalt iga kahe või kolme aasta tagant. Kuna toote pind on kaetud kaitsva lakikihiga on hooldus väga lihtne, varasemat värvikihti ei ole vaja täielikult eemaldada ja enne uue kattekihi pealekandmist tuleb puidust pind puhastada ja uuesti lakkida.Parkdisain toodete standardvärvid

Metallpindade standardsed värvitoonid on: RAL7016, RAL6005, RAL9016. Väikese lisatasu eest on võimalik metallpinnad värvida kogu RAL värvikaardi ulatuses vastavalt kliendi soovile. Värv kantakse metallpindadele polüester-pulberkattena vastavalt standardile EN 29002, pulberkatte paksus 80 mikronit.

 

RAL 7016
anthracite grey, struktuurne matt

RAL 9016
traffic white, läikiv
RAL 6005
moss green, läikiv


Parkdisain toodete kvaliteetsed toormaterjalid ja kuumtsinkimine

Kõik metallosad ja toormaterjalid vastavad kõige kõrgematele nõudmistele ja on kooskõlas EN ISO 1461 eeskirjades sätestatud standarditele. Roostetamisvastase kaitse tagamiseks kuumtsingitakse nii teras- kui ka muud metallosad. Kuumtsinkimisel saab metall üle 80 mikroni paksuse tsingikihi, millest aastas hävib vaid keskmiselt kaks mikronit. Tsingivannis 450 kraadini kuumutatud vedel tsink reageerib sellesse kastetud rauaga, moodustades selle pinnale ühise lahutamatu roostevaba seose, mis ongi kuumtingitud pinna vastupidavuse põhjus. Paljud asjatundjad peavad seda parimaks viisiks, kuidas saavutada pikaajaline kaitse roostetamise vastu.